Invisalign
Invisalign

Pytania, które należy zadać podczas wizyty u stomatologa lub ortodonty

Jeśli chcesz poprawić swój uśmiech, pierwszym krokiem w kierunku prostszych zębów jest rezerwacja wizyty u dentysty lub ortodonty. Stomatolodzy i ortodonci specjalizują się w korygowaniu nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk. Jeśli doświadczasz częstych problemów stomatologicznych, takich jak stłoczone zęby, szparowatość, przodozgryz, nagryz pionowy i zgryz krzyżowy, stomatolog lub ortodonta będzie w stanie pomóc. W wielu przypadkach przezroczyste nakładki Invisalign® mogą pomóc skorygować te problemy.

Na konsultacji podczas wizyty u ortodonty lub stomatologa przeszkolonego w zakresie systemu Invisalign® będziesz w stanie dowiedzieć się, czy przezroczyste nakładki Invisalign® są dla Ciebie odpowiednie.

Staraj się być zapobiegawczym i zadawaj dużo pytań, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z wizyty Invisalign. Twój lekarz Invisalign® powinien być w stanie udzielić Ci wszystkich odpowiedzi, których potrzebujesz i możesz śmiało rozpocząć swój indywidualny plan leczenia.

invis to wsparcie i wiedza.

Znajdź lekarza Invisalign®

Pytania, które warto zadać lekarzowi Invisalign®

Oto kilka odpowiednich pytań, które warto zadać stomatologowi lub ortodoncie, aby upewnić się, że masz wszystkie informacje, których potrzebujesz przed rozpoczęciem leczenia Invisalign:

 • Jakie są problemy z ustawieniem moich zębów? 

  Zrozumienie własnych problemów z prostowaniem zębów może pomóc Ci wybrać program leczenia, który spełnia Twoje potrzeby.

 • Jakie możliwości prostowania zębów są dla mnie dostępne?

  Dostępnych jest wiele możliwości prostowania zębów: od metalowych aparatów ortodontycznych po przezroczyste nakładki Invisalign. Porozmawiaj ze swoim dentystą lub ortodontą, aby dowiedzieć się, które rozwiązanie najlepiej pasuje do Twojego stylu życia.

 • Jak długo potrwa leczenie w moim przypadku?

  Większość procesów leczenia Invisalign® trwa od 6 do 18 miesięcy1. Aby uzyskać szacunkowy czas, porozmawiaj ze swoim lekarzem Invisalign.

 • Ile kosztuje leczenie Invisalign®?

  Koszt leczenia będzie się różnił w zależności od złożoności przypadku. Wielu stomatologów i ortodontów oferuje bezpłatną konsultację i różne plany płatności za prostowanie zębów.

 • Jak często trzeba korygować nakładki Invisalign®? 

  W systemie Invisalign® stosuje się jednocześnie wiele przezroczystych nakładek, a wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym odbywają się zazwyczaj co 6–8 tygodni.

 • Czy leczenie Invisalign® zapewnia stałą opiekę?

  Oprócz regularnych spotkań indywidualnych z lekarzem Invisalign®, możesz również korzystać z opieki zdalnej za pośrednictwem funkcji Invisalign® Virtual Care2 w aplikacji My Invisalign™, dzięki czemu będziesz mieć stałe wsparcie i opiekę, której potrzebujesz.

 • Jakie produkty do higieny jamy ustnej są zalecane jako uzupełnienie mojego leczenia?

  Lekarz ortodonta może udzielić Ci przydatnych porad dotyczących produktów do higieny w trakcie leczenia.

Dodatkowe pytania, które warto zadać swojemu dentyście lub ortodoncie

Aby najlepiej wykorzystać konsultację z lekarzem Invisalign®, zabierz ze sobą te i inne nurtujące cię pytania. Podczas leczenia Invisalign® zawsze masz wsparcie.

 • Czy będzie potrzebny skan cyfrowy lub wycisk fizyczny moich zębów?
 • Będę używać przezroczystych nakładek Invisalign czy nakładek innej marki?
 • Jak długo potrwa leczenie w moim przypadku?
 • Czy akceptujecie moje ubezpieczenie?
Loading...