Często zadawane pytania

Na czym polega leczenie Systemem Invisalign®?
What is Invisalign® treatment?
Leczenie Systemem Invisalign® to proces noszenia zestawu przezroczystych, zdejmowanych nakładek, które stopniowo prostują zęby. Bez zamków, drutów i bez ograniczeń, które związane są z metalowymi aparatami ortodontycznymi.
Z czego są wykonane przezroczyste nakładki Invisalign® i jak wyglądają?
Przezroczyste nakładki Invisalign® są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, a konkretnie z opatentowanego materiału termoplastycznego o nazwie smarttrack™, który został stworzony specjalnie z myślą o leczeniu Invisalign®.
W jaki sposób leczenie Systemem Invisalign® wyprostuje moje zęby?
Lekarz Invisalign® stworzy niepowtarzalny, cyfrowy plan leczenia, który określi precyzyjne przemieszczenia każdego zęba. Następnie powstanie projekt przezroczystych nakładek Invisalign®, które oddziałują odpowiednimi siłami w odpowiednich miejscach we właściwym czasie zgodnie z twoim planem leczenia. Następnie lekarz Invisalign® nadzoruje wszystkie etapy leczenia i śledzi jego postępy oraz dba o prawidłowe dopasowanie nakładek.
Jakie są najważniejsze zalety leczenia Systemem Invisalign®?

Przezroczyste nakładki Invisalign® są praktycznie niewidoczne – większość osób prawdopodobnie nawet nie zauważy, że je nosisz. Nakładki można zdejmować przed jedzeniem, piciem, aby myć i nitkować zęby oraz podczas specjalnych okazji. Nakładki nie mają metalowych zamków i drutów, które mogą podrażniać jamę ustną lub pęknąć.

W przeciwieństwie do nakładek innych marek przezroczyste nakładki Invisalign® są wykonane z opatentowanego materiału smarttrack™, który zapewnia większą wygodę i lepsze dopasowanie.1 Oprócz tego nakładki Invisalign® mają kształt dostosowany do linii dziąseł, co poprawia komfort i wygląd. Jest to najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie,2 który z powodzeniem zastosowano do poprawienia ponad 17 milionów uśmiechów na całym świecie, w tym 4.5 miliona uśmiechów u nastolatków.3

Czy leczenie Systemem Invisalign® daje gwarancję prostych zębów?
Nie ma dwóch takich samym uśmiechów i dlatego leczenie Invisalign® rozpoczyna się od konsultacji. Podczas tej konsultacji lekarz Invisalign® wyjaśni ci, jak leczenie Invisalign® może zmienić twój uśmiech. Nie możemy zagwarantować konkretnych wyników leczenia, jednak zachęcamy do opisania swoich celów leczenia lekarzowi Invisalign® podczas pierwszej konsultacji.
Dla kogo przeznaczone jest leczenie Systemem Invisalign®?
Czy leczenie Systemem Invisalign® jest dla mnie odpowiednie?
Leczenie Systemem Invisalign® może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków poszukujących niemal niewidocznej metody poprawienia uśmiechu. Nasze innowacje i osiągnięcia technologiczne umożliwiają naprawę niemalże wszystkich wad ustawienia zębów i zgryzu, od prostych po złożone. A dzięki dyskretnemu niebieskiemu punktowi na zewnętrznej powierzchni nakładek dla nastolatków rodzice mogą mieć pewność, że ich dorastające dziecko nosi przezroczyste nakładki przez zalecany czas.
Jak przebiega leczenie?

Leczenie Systemem Invisalign® rozpoczyna się od konsultacji z przeszkolonym lekarzem Invisalign®. Lekarz Invisalign® ocenia uśmiech i tworzy szczegółowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb, cyfrowy plan leczenia, który opisuje stopniową transformację Twojego uśmiechu.

Gdy zaakceptujesz plan, powstaną twoje niepowtarzalne nakładki. Każdą parę nakładek nosisz przez 20–22 godziny dziennie i zmieniasz nakładki co 1–2 tygodnie zgodnie z zaleceniami lekarza Invisalign. Każda para nakładek delikatnie i stopniowo przesuwa zęby do miejsc docelowych przewidzianych w planie leczenia aż do momentu uzyskania przez ciebie pięknego uśmiechu.

Jak zacząć leczenie Systemem Invisalign®?

Lekarza Invisalign® w swojej okolicy możesz znaleźć za pomocą naszego internetowego lokalizatora.

Aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia, nie spiesz się i znajdź lekarza Invisalign odpowiedniego dla siebie – takiego, przy którym czujesz się komfortowo i który ma doświadczenie, którego poszukujesz.

Czy leczenie Systemem Invisalign® jest dostępne u każdego stomatologa lub ortodonty?

Wielu ortodontów i stomatologów to przeszkoleni lekarze Invisalign®, jednak nie wszyscy. Ortodonci i stomatolodzy, którzy chcą oferować leczenie Systemem Invisalign®, muszą przejść specjalistyczne szkolenie. Lekarza Invisalign® w swojej okolicy znajdziesz za pomocą naszego internetowego lokalizatora.

Co zabrać na konsultację z lekarzem?
Zabierz ze sobą listę pytań (przygotowaliśmy kilka sugestii na dobry początek). Weź też wszystkie informacje na temat wcześniejszego leczenia stomatologicznego, jeśli je masz. 
Czego oczekiwać podczas konsultacji?

Podczas konsultacji lekarz Invisalign® omówi z tobą twoje cele związane z prostowaniem zębów oraz oceni twój uśmiech, aby określić twoje specjalne potrzeby. Lekarz Invisalign® może też poinformować cię o tym, jak szybko możesz cieszyć się nowym uśmiechem oraz przedstawić koszty leczenia.

Lekarz Invisalign® zaleci też najprawdopodobniej kontrolne badanie stomatologiczne i czyszczenie zębów przed rozpoczęciem leczenia Invisalign®, aby uzyskać pewność, że twoje zęby i dziąsła są w doskonałym stanie i uniknąć niepotrzebnych zagrożeń.

Jak długo potrwa leczenie?
Długość leczenia zależy od wielu czynników, np. Od złożoności Twojego przypadku i tego, jak często i jak długo nosisz nakładki. Lekarz Invisalign® precyzyjnie określi długość leczenia na postawie Twoich konkretnych potrzeb. Leczenie Systemem Invisalign® trwa przeciętnie od 12 do 18 miesięcy,4 jednak pierwsze efekty mogą pojawić się już po kilku tygodniach.
Jak często trzeba zmieniać nakładki Invisalign®?
O częstotliwości zmian na nowe nakładki poinformuje cię lekarz Invisalign® (okres noszenia jednego zestawu nakładek może się różnić w zależności od indywidualnego planu leczenia). Wielu lekarzy Invisalign® zaleca wymiany przezroczystych nakładek Invisalign co tydzień lub co dwa tygodnie.
Ile godzin dziennie trzeba nosić nakładki Invisalign®?
Aby uzyskać najlepsze wyniki, przezroczyste nakładki Invisalign należy nosić przez 20 do 22 godzin dziennie i wyjmować je tylko przed jedzeniem, piciem, myciem i nitkowaniem zębów.
Jak często muszę spotykać się z lekarzem Invisalign®?
Harmonogram wizyt ustali lekarz Invisalign®; zazwyczaj odbywają się one co cztery od sześciu tygodni. Celem tych wizyt jest kontrola postępu leczenia Invisalign® z planem.
Lekarz Invisalign® wspomniał coś o zaczepach. Czym są zaczepy i do czego są mi potrzebne?

Leczenie Systemem Invisalign® może wymagać zastosowania zaczepów SmartForce™, czyli niewielkich elementów w kolorze zęba, które mocuje się na zębach pacjenta.

Elementy te działają jak uchwyty, na które delikatnie naciskają nakładki, aby przemieszczać zęby z odpowiednią siłą. Oprócz tego zaczepy umożliwiają uzyskanie złożonych przemieszczeń zębów bez konieczności stosowania klasycznego aparatu ortodontycznego. Przezroczyste nakładki Invisalign® są dokładnie i ściśle dopasowane do zaczepów, dzięki czemu są one niemal niewidoczne.

Nie wszyscy pacjenci leczeni przezroczystymi nakładkami Invisalign® potrzebują zaczepów SmartForce™, jednak jeśli są one niezbędne w twoim przypadku, lekarz Invisalign® przymocuje je do Twoich zębów przed rozpoczęciem leczenia lub w jego trakcie i usunie je, gdy przestaną być potrzebne.

Ile kosztuje leczenie Systemem Invisalign® i jakie są opcje płatności?
Ile kosztuje leczenie Systemem Invisalign®?

Koszt leczenia określi lekarz Invisalign® na podstawie złożoności Twojego przypadku i liczby potrzebnych nakładek.

Lekarze Invisalign® mogą zaoferować elastyczne plany płatności, aby ułatwić pokrycie kosztów leczenia Invisalign®.

Czy moje ubezpieczenie obejmie leczenie Invisalign®?
Wiele planów ubezpieczeń zdrowotnych i stomatologicznych obejmuje obecnie leczenie Invisalign®.
Dlaczego warto zaufać leczeniu Systemem Invisalign®?
Ilu pacjentów przeszło dotychczas leczenie Systemem Invisalign®?
Na całym świecie decyzję o prostowaniu zębów za pomocą przezroczystych nakładek Invisalign® podjęło ponad 17 milionów ludzi, w tym więcej niż 4.5 miliona nastolatków.3
Czym różni się leczenie Systemem Invisalign® od innych metod prostowania zębów?

Leczenie Systemem Invisalign® to system najbardziej zaawansowanych przezroczystych nakładek na świecie2 bazujący na ponad dwóch dekadach innowacji.

W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, przezroczyste nakładki Invisalign można zdejmować samodzielnie i są one niemal niewidoczne. Nakładki nie mają żadnych drutów ani zamków, więc nie trzeba na nowo uczyć się, jak myć i nitkować zęby. A oprócz tego nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw.

Poza tym żadne inne przezroczyste nakładki nie są wykonane z materiału smarttrack™. Ta zaawansowana technologia ułatwia bardziej przewidywalne przemieszczanie zębów5 i może skrócić czas leczenia o nawet 50%.6

Dowiedz się więcej o tym, co wyróżnia system Invisalign lub przejrzyj naszą tabelę porównującą sposoby leczenia.

Ile lat ma firma oferująca przezroczyste nakładki Invisalign®?
Firma align™ technology, inc., producent przezroczystych nakładek Invisalign®, została założona w 1997 r.
A co z osobami, które nosiły w przeszłości aparaty ortodontyczne lub wykonano u nich inne zabiegi stomatologiczne?
Po zdjęciu aparatu ortodontycznego moje zęby przemieściły się. Czy leczenie Invisalign® może to naprawić?
Tak, przezroczyste nakładki Invisalign® można wykorzystać do leczenia niemal wszystkich najczęstszych wad ustawień zębów, od prostych po skomplikowane. Wiele osób leczonych wcześniej aparatami ortodontycznymi, u których zęby wróciły do poprzedniego ustawienia, wybiera leczenie Systemem Invisalign® jako nierzucające się w oczy rozwiązanie pozwalające poprawić uśmiech.
Mam licówki lub korony. Czy mimo to można zastosować przezroczyste nakładki Invisalign®?
To zależy. Porozmawiaj o dotychczasowym leczeniu stomatologicznym (w tym o licówkach i koronach) z lekarzem, który określi twoje szczególne potrzeby.
Mam most na kilku zębach. Czy mimo to można zastosować przezroczyste nakładki Invisalign®?

Przezroczyste nakładki Invisalign® są przeznaczone do przemieszczania każdego zęba oddzielnie. Ponieważ most łączy co najmniej dwa zęby, przezroczyste nakładki mogą być nieskuteczne. 

Jak leczenie Systemem Invisalign® wpłynie na moje życie?
Czy inne osoby będzie w stanie zauważyć, że noszę nakładki?
Nakładki Invisalign® są praktycznie niewidoczne. Inni mogą nie zauważyć, że je nosisz, dzięki czemu leczenie Systemem Invisalign® płynnie dopasuje się do Twojego stylu życia.
Czy mogę zdejmować nakładki kiedykolwiek zechcę?
Tak, nakładki Invisalign® możesz zdejmować przed jedzeniem, piciem, myciem i nitkowaniem zębów. Możesz je też zdejmować na specjalne okazje, takie jak ślub, rozmowa kwalifikacyjna, podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej lub aby zagrać na instrumencie. Musisz tylko pamiętać, że najlepsze wyniki zapewnia noszenie nakładek przez 20 do 22 godzin dziennie.
Czy podczas leczenia trzeba stosować jakieś ograniczenia dietetyczne?
Przezroczyste nakładki Systemem Invisalign® można zdejmować, więc nie ma absolutnie żadnych ograniczeń dietetycznych (przywitaj się z popcornem!). Osoby leczone tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi obowiązuje długa lista potraw, których nie mogą jeść, ponieważ mogą one uszkodzić druty i zamki albo w nich utknąć.
Czy leczenie Systemem Invisalign® jest bolesne?

Podczas leczenia Systemem Invisalign® zęby przemieszczają się dzięki oddziaływaniu delikatnych, stałych sił, jednak niektóre osoby mogą odczuwać krótkotrwały dyskomfort przez pierwsze kilka dni noszenia nowego zestawu nakładek. Zazwyczaj pacjenci opisują to uczucie jako „nacisk” i jest to zjawisko normalne – to znak, że przezroczyste nakładki Invisalign® działają i transformują uśmiech pacjenta.

Wszystkie obawy lub nieustający dyskomfort należy zgłaszać lekarzowi Invisalign®

Niekiedy po zdjęciu nakładek mam wrażenie, że moje zęby są poluzowane. Czy to normalne?
Tak. Wraz ze stopniowym przemieszczaniem zębów do docelowych pozycji dziąsła wokół przesuwanych zębów formują się na nowo. Nie zapomnij jednak, że wszystkie obawy możesz zgłaszać lekarzowi Invisalign®.
Czy leczenie Systemem Invisalign® będzie skutecznie, jeśli będę nosić nakładki tylko nocą?
Aby osiągnąć pożądane wyniki, musisz nosić nakładki Invisalign® od 20 do 22 godzin dziennie.
Czy przezroczyste nakładki Invisalign® wpływają na sposób mówienia?
Język może potrzebować kilku dni na przyzwyczajenie się do obecności nakładek Invisalign® w ustach i w tym okresie możesz lekko seplenić. Jednak seplenienie powinno szybko ustąpić.
Czy palenie tytoniu powoduje przebarwienia nakładek?
Odradzamy palenie podczas noszenia nakładek Invisalign®, ponieważ może to prowadzić do ich przebarwienia.
Czy podczas noszenia nakładek można żuć gumę?
Nie, ponieważ guma przylepia się do nakładek Invisalign®. Zalecamy zdejmowanie nakładek przed wszystkimi posiłkami i przekąskami, w tym przed żuciem gumy.
Czy nakładki mogą się zsunąć podczas snu?
Niezależnie od wykonywanej czynności (np. Snu, rozmowy, śmiechu itp.), prawdopodobieństwo zsunięcia się nakładek jest znikome: przezroczyste nakładki Invisalign® są zaprojektowane tak, aby ściśle przylegać do zębów, więc nie warto się tym przejmować.
Podczas wyjazdu okazało się, że nie mam ze sobą nakładek. Czy moje nakładki nadal będą pasować po powrocie?

Odpowiedź zależy od tego, ile czasu upłynęło bez noszenia nakładek Invisalign. Jeśli ten czas był krótki, nakładki powinny nadal pasować, jednak mogą powodować pewien dyskomfort. Jeśli jednak ten czas był dłuższy, porozmawiaj o tej sytuacji z lekarzem Invisalign®

jak dbać o nakładki?
Jak najlepiej czyścić nakładki?
Najlepiej czyścić je szczoteczką i płukać letnią wodą lub zastosować środek Invisalign® Cleaning Crystals albo specjalne tabletki czyszczące. mycie zębów po każdym posiłku przed ponownym założeniem nakładek jest bardzo ważne, ponieważ pozwala utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej.
Jeśli mam w ustach resztki jedzenia (np. jagody lub sos do makaronu), czy nakładki mogą się przebarwić po ich założeniu?
Tak. dlatego ważne jest, aby myć zęby po każdym posiłku i przed ponownym założeniem nakładek Invisalign® na zęby.
a co jeśli zgubię lub złamię nakładkę? co należy zrobić?
w przypadku zgubienia lub złamania nakładki Invisalign® natychmiast skontaktuj się z lekarzem Invisalign®. lekarz Invisalign® będzie z Tobą współpracował, aby zagwarantować przebieg leczenia zgodnie z planem. lekarz może na przykład zalecić noszenie wcześniejszego lub następnego zestawu nakładek bądź zamówić nakładki zastępcze.
czy mogę zamówić nakładki zastępcze bezpośrednio w Invisalign®?
wszystkie nakładki i aparaty retencyjne muszą być zamawiane przez lekarzy Invisalign®, ponieważ uznaje się je za wyrób wydawany na receptę. jeśli potrzebujesz nakładek zastępczych, zwróć się bezpośrednio do lekarza Invisalign®.
Co się dzieje po zakończeniu leczenia Systemem Invisalign®?
Czy po zakończeniu leczenia konieczne będzie noszenie aparatu retencyjnego, aby zapobiec powrotowi zębów do poprzedniego ustawienia?
Większość lekarzy Invisalign® zaleca osobom, które zakończyły leczenie ortodontyczne aparatami ortodontycznymi lub nakładkami Invisalign®, aby stosowały aparaty retencyjne, które zapobiegają stopniowemu powrotowi zębów do ich początkowego ustawienia. Każdy przypadek jest inny, więc o konieczność noszenia aparatu retencyjnego zapytaj lekarza Invisalign®.
Jak typ aparatu retencyjnego będzie dla mnie najlepszy?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów aparatów retencyjnych, jednak my zalecamy aparaty Retencyjne Vivera™. Aparaty retencyjne zostały specjalnie zaprojektowane do stosowania po zakończeniu leczenia Invisalign® i są wykonane z zastrzeżonego materiału nawet o 30% mocniejszego od innych materiałów,3 stosowanych w wiodących przezroczystych aparatach retencyjnych, co ułatwia zachowanie nowego uśmiechu.

Aparaty Retencyjne Vivera™ będą praktycznie niewidoczne i wykonane specjalnie dla ciebie na podstawie wycisku lub skanu Twoich zębów z użyciem tej samej najnowocześniejszej technologii, jak w przypadku przezroczystych nakładek Invisalign®

Ile kosztują aparaty Retencyjne Vivera™?

Więcej informacji na temat aparatów retencyjnych Vivera™ uzyskasz od lekarza Invisalign®; cena może być uzależniona od Twoich konkretnych potrzeb. Wszystkie komplety aparatów retencyjnych Vivera™ zawierają dodatkowy zestaw na wypadek zagubienia jednego z nich.

Jak zamówić aparaty Retencyjne Vivera™? 
Lekarz Invisalign może zamówić dla ciebie aparaty Retencyjne Vivera™.
Jak długo trzeba nosić aparaty Retencyjne Vivera™?
Lekarz Invisalign® przekaże ci szczegółowe instrukcje na temat tego, jak często musisz zakładać aparaty retencyjne. Zazwyczaj pierwszy zestaw nosi się przez cały czas, a następnie, zgodnie z zaleceniami lekarza Invisalign®, możesz stopniowo redukować czas noszenia aparatów aż do czasu, kiedy będziesz je zakładać tylko na noc.
Zgubione aparaty Retencyjne Vivera™? Nie ma problemu.
W przypadku zgubienia, pęknięcia lub zużycia ostatniego zestawu aparatów retencyjnych Vivera™ wystarczy skontaktować się z lekarzem Invisalign®. Lekarz pomoże ci kupić nowy zestaw aparatów retencyjnych Vivera™, dzięki którym twój nowy uśmiech nie straci nic ze swego uroku!
Loading...