SYSTEM INVISALIGN® NA NOWO DEFINIUJE LECZENIE WAD ZGRYZU KLASY II U ROSNĄCYCH PACJENTÓW
Skuteczne leczenie.
Wyższy komfort1
i lepsza współpraca pacjenta2.
Przewidywalne przemieszczenia zębów.
System Invisalign z Mandibular Advancement i blokami okluzyjnymi minimalizuje potrzebę stosowania wielu aparatów w leczeniu wad zgryzu klasy II, jednocześnie wyrównując zęby. System wykonany z zastrzeżonego materiału SmartTrack™, który zachowuje się w sposób przewidywalny i jest wygodniejszy niż materiały stosowane w tradycyjnych aparatach1. To ważne, bowiem komfort pacjenta ma kluczowe znaczenie dla przestrzegania czasu noszenia nakładek niezbędnego do osiągnięcia optymalnych wyników2.
Jak działają bloki okluzyjne
-
Bloki w przezroczystych nakładkach Invisalign umieszczone są na powierzchni okluzyjnej
-
Gdy pacjent zwiera szczęki w pozycji doprzedniej, bloki okluzyjne zachodzą na siebie, przesuwając i utrzymując pozycję żuchwy.
-
System pozwala wysuwać żuchwę i jednocześnie przemieszczać zęby w ramach leczenia wad zgryzu klasy II, w tym ciężkiego zgryzu głębokiego.
Przypadek użycia klinicznego
System Invisalign® z Mandibular Advancement i blokami okluzyjnymi to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do leczenia wszystkich rodzajów wad zgryzu klasy II.
-
Pacjenci w fazie skoku rozwojowego (10–16 lat)
-
Retrognatyczne wady zgryzu klasy II.
-
Głęboki nagryz pionowy <7 mm
Kryteria wykluczenia pacjenta:
-
Nie w pełni wyrżnięte 1. trzonowce
-
Brak dowolnego drugiego górnego przedtrzonowca lub mlecznego trzonowca
-
Brak dowolnego dolnego przedtrzonowca lub mlecznego trzonowca
1 - Badanie sponsorowane przez firmę Align Technology, bazujące na nieekstrakcyjnych przypadkach klasy I ze stłoczeniem od lekkiego do umiarkowanego u dorosłych, prowadzonych z użyciem materiału SmartTrack. David W. White, Katie C. Julien, Helder Jacob, Phillip M. Campbell i Peter H. Buschang, Discomfort associated with Invisalign and traditional brackets: A randomized, prospective trial. The Angle Orthodontist, listopad 2017, Vol. 87, No. 6 s. 801-808
2 - Badania wskazują, że dyskomfort pacjenta podczas leczenia aparatami czynnościowymi negatywnie wpływa na skłonność do przestrzegania zaleceń dotyczących czasu noszenia aparatu i może być przyczyną niezadowalających wyników. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34949565